O mnie

Nie chcę Was zanudzać sztywną biografią, a więc napiszę tylko parę słów. Pochodzę z rodziny lekarskiej i od dziecka nie wyobrażałam sobie innego zawodu. W domu był gabinet mojego ojca oraz fortepian. Myślę, że zawsze będę żałować, że nie ukończyłam Akademii Medycznej, jednak gdyby tak się stało, żałowałabym nieukończonych studiów muzycznych.

Wybór padł na nuty, ale po ukończeniu studiów w Akademii Muzycznej im F.Chopina w Warszawie, zaczęłam myśleć o połączeniu moich ukochanych dziedzin. Muzyka w służbie medycyny. Wybór mógł być tylko jeden – Akademia Muzyczna im K.Lipińskiego we Wrocławiu. Wspaniałe miejsce, kolebka polskiej muzykoterapii. Wykłady i praktyka u najlepszych.

Fotolife (2)
zdjecie z zielonymi nutami

Ukończyłam studia pracą na temat muzykoterapii w leczeniu bezsenności. Pomógł mi w tym znany autorytet w tej dziedzinie psychiatra, doktor Michał Skalski – twórca Poradni Zaburzeń Snu w Szpitalu Psychiatrycznym na ul. Nowowiejskiej w Warszawie. Do dzisiaj największą praktykę i satysfakcję sprawia mi leczenie stresu przewlekłego, napięć, obniżonego nastroju, chorób psychosomatycznych, oraz zaburzeń nerwicowych.

Oprócz pracy z pacjentami prowadzę również szkolenia i warsztaty dla zainteresowanych grup zawodowych: studentów, psychologów, pedagogów, medyków, muzyków (np. dla studentów psychologii KULu, dla pracowników Szpitala Dziecięcym, w ramach Festiwalu Nauki UW, na pedagogicznych studiach podyplomowych). Jestem członkiem Stowarzyszenia Muzykoterapeutów Polskich, a prywatnie jestem matką dorosłego syna, właścicielką psa pudla i podobno dobrą kucharką. Lubię zwiedzać Europę i sadzić rośliny. Mam mnóstwo energii i życzliwości dla innych.